Ukraińsko-rosyjskie łamigłówki logiczne w TVN24.

by koticzka

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/uwierzyl-we-wlasna-propagande-10-klamstw-putina-z-konferencji-prasowej,404329.html

"Podczas przejęcia władzy w Kijowie doszło do uchybień proceduralnych, ale zmiana ta nie była niezgodna z konstytucją." - Która konstytucja obowiązywała w tym momencie? Ta nowa czy ta z 2004 roku? Czy zmiana była zgodna z obiema? (nie wiem, pytam)

"- To antykonstytucyjny przewrót i zbrojne przejęcie władzy. Nikt temu nie zaprzecza. No kto temu zaprzecza? - mówił Putin. Zaprzecza temu cała wspólnota międzynarodowa. Z wyjątkiem Rosji."
Jeśli wspólnota (wcale nie cała, bo ja mam wątpliwości i nie jestem odosobniona, wiec wcale nie CAŁA!) uznaje przewrót za legalny, to musi rónież tych samych kryteriach rozpatrywać legalność nowych władz Krymu. Przynajmniej dopuszczając możliwość, że one również mogą być legalne - na zasadzie precedensu i alegorii.

Nie możemy stosować różnych wykładni ani przeskakiwać wydarzeń i faktów w zależności od naszych sympatii, antypatii oraz wyznań politycznych, gospodarczych czy religijnych.
Teorię względności zostawmy fizykom.