O koticzce RSS

  Fajny artykuł dzisiaj czytałam.... 07 kwietnia 2015, 00:08

  Z cyklu: malkontenctwo

  Ten człowiek właściwie wyraża moje poglądy - prawie wszystkie! On mówi o nadrzędnej kulturze - ja o o dojrzałości rodzaju ludzkiego, czego wyrazem ma być tolerancja. I Facet udowadnia, że tolerancja właściwie jest niemożliwa. Błędne koło, wąż zjadający własny ogon...
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/slavoj-i-ek-tolerancja-nie-jest-rozwiazaniem/6zpld5?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie
  Może jestem jednak trochę mniej wywrotowa niż ów filozof, ale kryzys wartości postrzegamy baaaardzo podobnie.
  Będąc młodą niekoniecznie lekarką, czytałam książkę, ciekawe, czy się uchowała przy tych przeprowadzkach, czy też przekazałam ją w jakieś mądre ręce - w niej pewien facet, spec od marketingu, opisał społeczeństwo postkonsumpcyjne, które poszukuje innych, głębszych wartości, bo jest rozczarowane płytkością dbrobytu. Bynajniej nie przewidywał ani nie zapowiadał żadnych rewolucji, świętych wojen, krwawych wydarzeń, ale to, co on przewidział leży właśnie u podłoża bieżących wydarzeń.
  Chyba w mniejszym stopniu odnosi się to do kobiet. Nie ze mądrzejsze, nie seksizm i przyklaskiwanie mojej własnej pełci - po prostu instynkt, jeden z najbardziej prymitywnych, podstawowych instynktów - macierzyński w sensie potrzeby zachowania gatunku... Na przykładzie dżihadystów można by zaryzykować stwierdzenie, że jakoś faceci chyba mają mniej wykształcony... a może właśnie nie?... może i odwrotnie?...

  Komentuj (0)

  Politycznie czyli jak można dostać migreny od szydełkowego blogu 07 kwietnia 2015, 00:34

  Z cyklu: malkontenctwo

  Polecono mi link do blogu robótkowego (blog jest nieożywiony, więc odmieniam stosownie; o innego z niktóreymi innymi stronami które żyją własnym życiem...).
  Są tam, typowe okienka z reklamami oraz linkami do stron z newsami jak również innych blogów i fotoblogów.

  Zaczęłam się zastanawiać, czy to Rosja, czy Pólnocna Korea, bo takiej propagandy o zgniłym, wrogim Zachodzie, pragnącym zniszczyć Rosję i naród rosyjski, to ja nie pamiętam. Nie wiem, czy dekadę starsze pokolenie pamięta. Może tak ze trzy dodatkowe dekady by trzeba się cofnąć.

  Znowu będę musiała się farbować, bo nie bardzo mi w jasnych odcieniach włosów.
  Módlmy się za rozsądek normalnych "szarych" ludzi, bo poza nim niewiele zostaje. I niech mają odwagę powiedzieć NIE bezmyślnej, bezpodstawnej przemocy.

  Komentuj (0)

  Prawda góralska drugiej kategorii ablo jak książę Anglikowi nie przylał 14 kwietnia 2015, 21:54

  Z cyklu: malkontenctwo

  Są trzy prawdy wg górali: Prawda, święta prawda i gówno prawda.

  Tu jest ta druga: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ksiaze-jan-zylinski-anglicy-sa-rozpieszczeni-dobrobytem,533441.html, w dodatku sprawdza się nie tylko w stosunku do Angoli (Anglików, nie republiki).

  Dla sprawiedliwości, działa też trochę w drugą stronę, bo zagramaniczni też są nam obcy, dziwni, egzotyczni, anormalni (dla rozróżnienia z nienormalnymi).
  Nawet jak się człowiek zakocha, a nawet pohajta (nie mylić z hejtowaniem czyli kciukiem w dół; a może to się przez ch pisze???), to też jakoś tak dziwnie jest...
  Ale Połowic właśnie mi herbatę zapodał, więc milczę i kocham dalej!
  Poza tym mam fajną koleżankę, z którą się przyjaźnimi, choć jest w tej przyjaźni mnóstwo egzotyki, ale nie poczucia wyższości. Na szczęście wyjątkami można nadal udowodnić regułę.

  Co do wykształcenia też, kochani rodacy, nie mamy się co wstydzić, anie tego szkolno-uczelnianego, ani wiedzy, która u nas uchodzi za ogólną, podczas gdy zagramanica często żyje przesądami. Wiele osób może to zdziwić, ale jest naprawdę wielu mniej cudzoziemców władających językiem polskim niż Polaków władających językami obcymi (czasem kilkoma) w stopniu pozwalającym na całkiem sprawną komunikację!

  Komentuj (1)

  Zepsuło się 17 kwietnia 2015, 00:31

  Z cyklu: malkontenctwo

  Syfon w spłuczce (ponownie źle działa, sama radość), uszczelki w kranie w kuchni, pralka, komputer (Windows 8 niebieski ekran, czekam aż zrobią aktualizację, bo działa, tylko się zacina) oraz powiadamianie o komciach poprzez Gadu-Gadu :(((

  Komentuj (0)

  Dzien w kraju Patryka 17 kwietnia 2015, 14:34

  Z cyklu: malkontenctwo

  Dzien wielu ludzi, ktorzy niewiele maja do zaoferowania, powtarzaja piate przez dziesiate bez sprawdzenia I zglebienia wiedzy, oraz opluwaja wszystko I wszytskich na prawo I na lewo. A mnie rykoszetem albo z rozprysku.

  O konstruktywnym krytycyzmie nawet nie warto wspominac.

  Co sie dzieje na tym naszym malo juz Bozym siwecie, skad ta wrogosc, skad ten caly jad? To emocjonalnie wyjalawiajace, doprawdy. Ludziska, westa sie I opanujta, bo bedzie haja na sztachety! (luknij no przez windowsa jak tam nasze chlopaki na kornerze fajtujom).

  Jutro Portmarnok, przemarzniemy do wiwatu, ale moze bedzie jakas namiastka spokoju, bo na chwile obecna emocje mi kipia na poziomie oczu I jak nie scisze gazu, to zaczna sie wylewac w sposob nie do konca nieporzadany.

  Komentuj (0)

  Motylek i Tuwim 29 kwietnia 2015, 10:51

  Z cyklu: malkontenctwo

  Wlasnie.
  Mam dosc.
  Motylek oraz Tuwim - mozna sobie poszukac na youtube.

  QWA, NAJWIEKSZA POMYLKA MOJEGO ZYCIA. REALLY!

  Calujcie wy mnie wszyscy w dupe.
  Poza tym po tym, co mi sie snilo, naprawde nie chcialo mi sie odrywac od Polowica. Chce do domu :(

  Komentuj (0)


Szablon: koticzka (stopniowo)


HOSTING: ageno.pl