O koticzce RSS

  Z placy robótkowego boju 21 lipca 2014, 17:41

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Świat militarnie, niestety, to ja też zawojowałam i dokończyłam kocią kapotkę z uszastą czapeczką, czerwonego kapturka, a teraz sweterek morskich motyów pełen. Z kapturkiem.
  I sukienkę dla siebie na szydełku, ale jeszcze leżakuje, bo się krępuję nosić w tym durnym kraju. W Polsce pozbieram komplementy, tu mnei moga do busu nie wpuścić, nigdy nic nie wiadomo.

  Zdjecia by należało jakieś przyzwoite zrobić, tylko nie ma kiedy, komu i czym, bo aparat jakiś taki nie tęgi, chyba się zużył. Nieważne, że jest stary-jary oraz jeszcze w sumie lepsza komórka Połowica. Nie ma czym, jako rzecze koticzka.

  Sprawdzę jeszcze lalki w wyprzedaży, bo mi manekinek potrzebny...

  Komentuj (0)

  Dulcynea lub La Bonita Doncella 08 lipca 2014, 00:28

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Nie dla mnie, zdecydowanie! I rozmiar 38-40 (PL) lub 10-12 (UK) lub 36-38 (DE) - zależy jak się mierzy!

  Komentuj (1)

  Kurka i kurczaki 14 kwietnia 2014, 01:27

  Z cyklu: druty szydełko dzianina


  Juz na etsy (klikac po prawej).

  Komentuj (0)

  Serce ze szkła 06 kwietnia 2014, 16:36

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Dostałam od MARIAELI przepiękne szklane serce w styczniu na spotkaniu z Pracownią-Twórczego-Niepokoju-i-nie-tylko w Bielsku-Białej .
  Uwiązałam je o tak przy pomocy haka (zydełko jest haczykiem):  Kordonek i plastikowe koralki. Serce ze szkła. Taki film kiedyś był... yhm... no. Herzoga. Właśnie. Myślałam, że z Klausem Kinsky, ale nie.

  Komentuj (0)

  Muszelka i len 06 kwietnia 2014, 15:18

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  ...i mała garstka szklanych i plastikowych paciorków ;P
  No i szydełko i igiełka.

  Będzie później na etsy.com (klik po prawej)

  Komentuj (0)

  Szwagier a sprawa włóczki 28 lutego 2014, 10:37

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Pączków pochłonęłam pięć.
  Napisałam to bez polskich znaków i zapragnęłam ogonków....

  Co do wspomnianej wcześniej maty do spania, to oczywiście znowu wynalazłam żarówkę, bo kobiety z powodzeniem stosują różne karimaty, pianki izolacyjne oraz puzle dla dzieci z painek (uwaga na wypadające elementy; ktoś rekomendował przyklejenie, a jedna z matek kategorycznie oświadczyła dzieciom, że TE puzle są mamy i koniec! :)))) Dzieciaki dostały inne.
  Bardzo spodobał mi się pomysł wykorzystania kawałka zbędnej wykładziny (też nie posiadam, albowiem wykorzystujemy takie w pomieszczeniach gospodarczych, jeśli ich szwagier nie chapnie. Nie wiem, co z nimi robi, ja do jego jamy starm sie nei zbliżać, a że drzwi sąsiadują, to wchodzę do naszej sypialni po futrynie. Żartuję, ale muszę pary upuścić, bo mi się ciężko z nim mieszka. Ze starym kawalerem o osobowości histerycznej starej panny w ogóle ciężko się obcuje.

  Wracając do drutów, nie mogę się doczekać blokowania i musze zakupić więcej szpilek po drodze, psiakość, było kupić te śliczne z kolorowymi łebkami w PL, ale pożałowałam 3 zeta, bo nie miałam drobny. Drobne generalnie przechwytuje w PL Połowic, a potem ja go pytam, czy nie ma, a on zwykle ma :)

  Szpilki... Boję się wejść do pasmanterii. Wspominałam już?

  Nazywam się koticzka i jestem włóczkoholikiem. Włóczki nie kupiłam już przez ostatnie.... emmm... cztery dni?... Dzisiejszy się liczy, prawda? ;>

  Oraz mam wielki plan na weekend (jak tylko powrócmy z RDSu po drugiej stronie centrum Duplina, bo tam samochodziki będą występować). Będę porządkować włóczki. Jest to zadanie niebagatelne i z niezrozumiałych przyczyn nasuwa mi się imię Augiasz.....

  Komentuj (0)

  Blokowanie. Blokowanie dzianiny. 26 lutego 2014, 11:26

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  To taki złoty pomysł dla wtajemniczonych czyli dziewiarek ;)

  Mata do blokowania 90cm x 90 cm to koszt około PLN100, tutaj poniżej € 30 jakoś nie widzę. Duża zaleta to fabrycznie nadrykowane kratki oraz budowa modularna (taki puzzel, który można sobie z 9 kawałków dowolnie konfigurować i złożyć. Oraz nie zwija się w rulonik.

  Za to mam Ci ja matę do spania, którą nabyłam na tzw. pilates (tak mi się wydawało, że mi do gustu moga nie przypaść i że kontynuować to może - w domu na dywanie z doskoku - a i to nie...).
  Mata droga, khem khem, ponieważ można było jeszcze taniej - nabyłam za € 6.00. Tańsze były różowe, ale ja tego nie jestem w stanie popełnić. Raz robiłam copkę dla Szwagierki z różowego akrylu, myślałam, że się popłaczę i nie skończę. Już wolę czarne po ciemku.
  A i wymiar ma lepsiejszy dla mnie, bo jakieś 0,5m x 2m - więc sukienka czy szaliczek czy jakieś rękawki wchodzą swobodnie. Tyle, że nie poskładam ani nie porozkładam itd. tylko zwinę w rulonik i ona potem dąży do tego stanu przez jakiś czas.
  Niemniej na tyle blokowania, ile ja uprawiam czyli może dwa kawałki przez te x lat, to te 30 eur to zbytnia rozrzutność ;P
  A na koniec - matę do spania mam bezużyteczną, a do blokowania należałoby dopiero nabyć i to bez macania, zapłacić, próbować.
  Jak mi obrodzi to drzewko z dutkami, które zasadzę sobie w tym roku w ogródku z tyłu i zaowocuje latem, jak robale się nie wdadzą i huragany nie zniszczą, to może sobie kupię. Chwilowo jednak dutków na żadnym drzewie nie ma, tych uklrytych pod tęczą pilnują leprikonusy, a co ja będę się z autochtonami w bójki wdawać, więc pozostaje zarobić albo kraść. Kraść nie umiem. Zarabianie jakoś mi idzie, odstukać.

  Ergo: mata do spania zostaje przesunięta do wydziału blokowania.

  O postępach dam znać, jak juz wypróbuję, ale to za szybko może nie nastąpić ponieważ dziś na ten przykład do kina na Kuklińskiego idziemy, więc robótkowy czas znowu w plecy. W plecy to w ogóle jestem 1,5 miesiąca z tą robótą (robótka to dla małych, a to spora sukienka się robi, a klejentce coś jakby przybywa w gabarytach...).

  Komentuj (0)

  Ida Swieta, szykujmy sie. Prosze przelknac. 20 listopada 2013, 10:59

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Jesli ktos poszukuje pomyslu na prezent z klasa, najlepiej dla rolnika... Klasy dodaje zwlaszcza cena oraz fakt, ze materialy sa VINTAGE. Na ostatnim zdjeciu wyrob na modelu. Modelce?
  https://www.etsy.com/ie/listing/168147993/chicken-sweater-size-xs-ecostripe

  Komentuj (0)

  A to koticzka właśnie 25 września 2013, 23:00

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Komentuj (0)

  Skarbczyk na etsy 17 czerwca 2013, 22:15

  Z cyklu: druty szydełko dzianina

  Jak wspominałam, nie zamierzam tu za dużo etsy propagować, ale tym się musze pochwalić, bo mój sweterek "Little Valentine" zafigurował w (zapraszam do KLIKNIĘCIA) skarbczyku grupy POLETSY!
  To świetna kolekcja 16-tu przedmiotów rękodzielniczych utrzymany w kolorach "nadmorskich" - biały + czerwień + granat!


  Jest taki sympatyczny, że mi sie chce pakować na wycieczkę mimo wczorajszego przeziąbnięcia wskroś od morskiej khem bryzy!

  ----------
  Link poprawiony, powinien działać - dziękuję!

  Komentuj (1)


Szablon: koticzka (stopniowo)


HOSTING: ageno.pl